1 grudnia 2014

Zabrana o zmierzchu

Zabrana o zmierzchu
Autor: C.C. Hunter
Wydawnictwo: Feeria
Cykl: Wodospady Cienia #3
Gatunek: Fantasy
Liczba stron:
Ocena: ★★★★★✩


Kyle jest blisko odkrycia kim jest, ale to nadal za daleko. Coś zawsze musi stanąć na drodze młodej dziewczyny. Problemy narastają z dnia na dzień, nie wiadomo w co włożyć ręce. Pomóc bezradnym duszom, poznać prawdę kim jestem czy problemy miłosne. Co dzień Kyle przeżywa tajemnicze doznania. Chce poznać siebie, swoją rodzinne, ale to jest strasznie trudne. Musi stanąć w oko w oko z obliczem zła. Główna bohaterka wraca do obozu po krótkiej przerwie, który lada moment stanie się szkołą dla nadprzyrodzonych istot. Dziewczyna nadal nie wiem na czym dokładnie stoi. Na początku książki, dziewczyna poznaje część swojej przeszłość, przyjeżdżają do niej rodzice biologicznego ojca. Na jaw wychodzi, że mogą być oszustami co groziło niebezpieczeństwem dla Kayle. Ktoś chce zbliżyć się do niej, aby zrobić jej krzywdę. Przyjaciele i przedstawiciele obozu za wszelką cenę chcą chronić ją. Zostaje pod cało dobową ochroną przyjaciół. Co dziennie odkrywa coś nowego, coś czego sobie by nie wyobrażała.

Jest to niesamowite czekać miesiące na oczekiwaną kontynuację uwielbianej serii i nie zawieść się na niej. Kolejna część trzyma poziom poprzednich tomów, a nawet go przebija. Okładka  jest hipnotyzująca, można w kółko się  na nią patrzeć i nie znudzi się nam. Powracając do treść, jest ona prosta i luźna do czytania. Bez problemu w ciągu kilku  godzin można ją przeczytać i nie ma typowego niedosytu po zakończeniu. Jestem ogromnie ciekawy kim jest Kyle i mam przeczuci, że autorka zaszokuje wszystkich tym odkryciem. Jesteśmy blisko poznania tajemnic. Co więcej autorka trzyma w napięciu do ostatnich słów. Co bardzo lubię w takich książkach. Wkurza mnie trochę to, że ciągle pojawiają się nowe pytania. Z jednej strony to dobrze, gdyż urozmaica fabułę, ale też denerwuje, bo się gubię. 

Cały obóz i jak sama główna bohaterka zmienili się, dziewczyna w końcu nie użala się nad sobą, tylko współpracuje z innymi bohaterami. Ona sama zyskuje nowe zdolności, które może wykorzystać w dobrym celu, dzięki czemu może stanąć na równym poziomie ze złem. Nadal nie rozumiem tej harmonii zdolności, interesuje mnie jakie sekrety skrywają inni. Czekam z niecierpliwością na kolejną część, a Was zachęcam do zapoznania się z treścią lektury. 


Dziękuję za możliwość przeczytania Wydawnictwu Feeria Young. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pisane przez was komentarze przechodzą przez sprawdzenie. Więc proszę nie pisać dwa razy tego samego. Dziękuję

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...