28 lutego 2014

Recenzja "Dziedzictwo"- C.J. Daugherty

Dziedzictwo

Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Autor: C.J. Daugherty 
Gatunek: Młodzieżowa/Thriller
Saga: Wybrani #2
Liczba stron: 400
Ocena: ★★★★★★"Zimna kalkulacja i porywy serca. Wielka polityka i szkolne troski."Drugi tom bestsellerowej sagi Wybrani zabierze Was ponownie do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii i odkryje jej kolejne sekrety."Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na kolejny atak Nathaniela"

Przez jednych uwielbiana, a przez drugich wyszydzana, z taką reakcją mogliśmy się spotkać na początku, gdy książka "Wybrani'' wkraczała na rynek czytelniczy w Polsce. Ja jestem w tym gronie, które uwielbiają tą serię.
Allie w dalszym ciągu trudno jest uwierzyć, że jej brat podpalił Akademię Cimerii, narażając życie jej i pozostałych uczniów na niebezpieczeństwo. Z wieloma obawami powróciła więc do murów szkoły, w której kształciła się przez ostatni rok. Jej życie nie tylko uległo ogromnym zmianom, ale w dalszym ciągu się zmienia. Allie została od tego roku szkolnego przypisana do Nocnej Szkoły, w której będzie uczyć się, w jaki sposób walczyć i się bronić, a także odróżniać przyjaciół od wrogów. Nad główną bohaterką wisi bowiem ogromne niebezpieczeństwo, które jest związane z jej pokrewieństwem z Lucindą – wpływową kobietą, mającą niemałe znaczenie na arenie międzynarodowej. Główna bohaterka będzie musiała nie tylko wiele się nauczyć, aby udowodnić swoją wartość, będzie też zmuszona zdecydować, komu tak naprawdę zaufa. 


Zaczyna się od nie miłej dla Allie ucieczki przed ludźmi największego wroga szkoły. Zaniepokojona dzwoni i słucha rad Isabelle. Allie musi się ukrywać i czekać na nadarzającą pomoc. Pod koniec wakacji Allie wraca z Rachel do Cimmeri . Szkoła jest jeszcze nieskończona, lecz po trudzie uczniów ,zdążają przywitać uczniów odbudowaną szkołą. Gdy Allie spotyka Sylvaina coś nietypowego dzieje się z nią. Nocna Szkoła przyjęła ją na szybki kurs samoobrony ,tam przydzielają jej nietypową partnerkę -Zoe. Mała dziewczynka daje nowej w kość, lecz Sylvain jej pomaga nadrobić ćwiczenia. Carter jest o nią zazdrosny i zabrania jej się widywać z chłopakiem. Allie dostaje nietypowy lis ,rezultatem tego były ciężkie rany i mnóstwo siniaków. Co będzie dalej to już do was należy ,dowiedz się czy Allie nadal będzie z Carterem!? Czy atak Nathaniela przyniesie szkody ? Kto jest szpiegiem szkoły? -Te wszystkie zagadki możesz odgadnąć ty ,czytając "Dziedzictwo". 

Książkę pochłonąłem w kilka dni ,czytając miałem wrażenie że świat skrywa tyle sekretów. Miałem chwile śmiechu, zaskoczenia, smutku. Gdy przeczytałem ostatnie strony ,uroniłem kilka łez, propost wzruszałem się. Ten tom jest bardziej zaskakujący od "Wybrani". Książka zaczynała się zwyczajnie ,lecz pozory myliły i co się tam wydarzyło ,zapadło mi w pamięci na zawsze. Bardzo zachęcam was do przeczytania ,to jest świetna książka, porywająca i tajemnicza. 


2 komentarze:

 1. znowu z empiku recenzja ściągnięta....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oskarze, każdy bloger, który pisze recenzje, opublikuje je na portalach, księgarniach. Nie są ściągane, gdyż są mojego autorstwa.
   ~Pozdrawiam

   Usuń

Pisane przez was komentarze przechodzą przez sprawdzenie. Więc proszę nie pisać dwa razy tego samego. Dziękuję

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...