28 lutego 2014

Recenzja "Wybrani" C.J. Daughtery


WYBRANI
Autor: C. J. Daughtery
Wydawnictwo:  Otwarte
Gatunek: Młodzieżowa/Thriller
Saga: Wybrani #1
Liczba stron: 440
Ocena:★★★★★★

Autorka C.J. Daugherty jest z zawodu reporterką i dziennikarką, a w wieku 22 lat po raz pierwszy ujrzała martwe ciało. Fascynuje ją natura przestępców, czego efektem jest jej debiutancka książka, która powstała w ramach zakładu, a dokładniej - by dowieść mężowi, że nie ma racji. „Wybrani” to pierwszy tom bestsellerowej serii dla młodzieży. Seriami książek zajmuje się Wydawnictwo Otwarte. Tom „Wybrani” wprowadzili na rynek w marcu tego roku. Taki typ książki jest pierwszy dla autorki. 

„Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?”

Allie Sheridan, główną bohaterkę „Wybranych” poznajemy, gdy po raz kolejny pakuje się w kłopoty. Od zniknięcia jej brata, pokazuje bowiem swoją buntowniczą naturę, która powoduje, że zostaje zatrzymana przez policję. Rodzice postanawiają zawieść ją do niezwykłej szkoły z internatem. W Akademii Cimmeria ludzie wydają się całkiem mili i Allie szybko nawiązuje nowe znajomości. Stara się poznać rządzące szkołą Zasady, by dopasować się do nowych warunków. Niestety, szybko się okazuje, że praktycznie wszyscy wokół niej kłamią. Atak na szkołę, w wyniku którego ginie jedna z uczennic, sprawia, że Allie musi szybko podjąć decyzję, komu zaufać, by rozwiązać tajemnice, które przez lata przylgnęły do murów Cimmerii. Allie po tym wszystkim traci swoją najlepszą przyjaciółkę ,lecz po pewnym czasie znajduje nową i chyba tą najprawdziwszą. Życie bohaterów nadal toczy się swoją drogę ,ale gdy największy wróg ich podpala szkołę ,piekło się zaczyna.


Książka zachwyciła mnie ,tak jak mówi Ewelina Lisowska to czarna dziura ,nie wypuści aż do ostatniego zdania. Najbardziej co mnie zachwyciło w książce to te że autorka kluczowe słowo „Wybrani” rozmieszczał w całej książce. Trzeba było wszystko sobie to ułożyć by zrozumieć ,o co chodzi. Tajemnic które zawiera książka jest dużo ,ale trudno je rozwiązać .Po pierwszej część za dużo się nie dowiemy ,ale czekają nas następne tomy pełne tajemnic, miłość, strachu i zachwytu. Podsumują wszystko książka jest udana i wspaniała ,zachęcam do przeczytania jak najszybciej.


3 komentarze:

 1. Mnie osobiście spodobała się ta książka. Miło było przeczytać coś na temat nastolatków niw posiadających nadprzyrodzonych zdolności. Pochlonalem ja szybko. Za to coraz dalsze tomy mnie zawiodły. Nie było nic zaskakującego i coraz bardziej mnie nudzila. Takie moje zdanie. Przeczytałam trzy tomy i niewiem czy sięgnę po czwarty. Boje się po raz kolejny zawiesc się na niej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. JA tak samo. Czytałem, że tom czwarty, na początku jest dość nudnawy, ale pod koniec akcja nabiera tempa i tak dużo się tam dzieje.
   ~Pozdrawiam

   Usuń
 2. Oby,bo szkoda nie dokończyć,ale męczyć się przez kolejny tom niewiem czy dałabym rade. Tez pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Pisane przez was komentarze przechodzą przez sprawdzenie. Więc proszę nie pisać dwa razy tego samego. Dziękuję

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...