19 września 2014

Filmowe- W pierścieniu ognia


Gatunek: Sci-Fi
Wyprodukowano w: USA
Premiera w Polsce: 22 listopada 2013
Reżyser: Francis Lawrence 
Scenariusz: 

 • Simon Beaufoy, 
 • Michael Arndt,
 •  Suzanne Collins
  Ocena:  ★★★★

  Pierwsza część była wielkim zaskoczeniem dla nas. Większość osób nie wierzyła, że może odnieść tak wielki sukces. A tu bam druga część, wypadła jeszcze lepiej. Dzięki bogu, że zmieniono reżysera. Z szarości przemieniło się w coś pięknego i nabrało życia. W pierścieniu ognia jest niesamowitym sequelem, emocje aż wylewają się z ekranu. Nie mówiąc o tym, że historia nabiera tempa i zaczyna się dziać więcej rzeczy. Lecz nadal ekranizacja nie przebiła, ani nie dorównała książce, czekamy, bo może trzecia część Kosogłos (premiera 21 listopada 2014)  będzie bez skaz. Dlatego, że zapowiada się rewelacyjnie, można oglądnąć zwiastun "TU".


  Film zaczyna się tuż przed wielkim  Tournée zwycięzców , Katniss nie może pogodzić się z śmiercią bezbronnych ludzi, którzy przez nią muszą płacić największą stawką życia. Gdy nadszedł ten czas ,odwiedzali dystrykty, zrozumieli, że miłosnych kochanków zdemaskowano. Widzą jak ludzie oddają im hołd i przez to rozpętują się zamieszki i giną bezbronni. Po niedługim czasie Snow ogłasza jubileusz w którym zwycięscy Igrzysk staną przeciw siebie. Snow za wszelką cenę chce się pozbyć Katniss i innych zwycięzców, gd
  yż są dla niego zagrożeniem. Zaczyna się Wielkie starcie tytanów ,najsłabsi giną. Odkrywają sekretny przebieg Igrzysk ,w którym muszą uważać na przygotowane pułapki . Katniss  zaczęła  za wszelką cenę ratować  Peeta ,lecz przed Igrzyskami do czegoś doszło, miedzy Katniss i Galem. Błyskawica i łuk odmienią całe igrzyska !


  Moim zdaniem film został wykonany IDEALNIE. Efekty są mistrzowskie ,lecz to nie było najważniejsze. Scenarzyści umieścili w filmie prawie wszystko co było w książce. Przebieg historii był interesujący i zaskakujący. 
  Nie brakowało śmiesznych rzeczy, ale także szokujący ,aż musiałem zakrywać oczy i uszy ,słysząc i widząc jak cierpią. Adaptacja sięga poziomu godnego reprezentowania tej cudnej książki. Poziom, który zaprezentował nam reżyser jest najwyższy. Rozwaliła mnie sceneria, była przepiękna, nie dziwię się, nagrywali na Atlancie i na Hawajach. W obsadzie nie zabrakło nowych, znanych twarz takich jak Jena Malow. Bohaterowie, są w końcu z głową, rękami i nogami. Muszę pochwalić kostiumy, są nieziemskie. Widać teraz, że pieniądze zostały dobrze wydane, co skutkowało dużym zwrotem 161 mld dolarów. Koniec nasyca ,nie mogę się doczekać listopada.


  Piszcie w komentarzu jaki film mam zrecenzować.


  3 komentarze:

  1. Dodam, że ścieżka dźwiękowa do filmu jest cudowna c:

   OdpowiedzUsuń
  2. Popieram, że film jest fenomenalny, dodam od siebie, że najbardziej ucieszyła mnie spora różnica względem pierwszej części. Te same aspekty fabularne ukazane w inny sposób, świetny film.

   Pozdrawiam i zapraszam :)
   http://manifest-etyka.blogspot.com/

   OdpowiedzUsuń

  Pisane przez was komentarze przechodzą przez sprawdzenie. Więc proszę nie pisać dwa razy tego samego. Dziękuję

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...