6 października 2014

Powód by oddychać

Powód by oddychać
Autor: Rebecca Donovan
Wydawnictwo: Feeria Young 
Data wydania: 24 września
Cykl: Oddechy #1
Gatunek: Literatura młodzieżowa
Stron: 493
Ocena: ★★★★★✩


Siła, determinacja, wytrzymałość na ludzką nienawiść i skrywane bolesne wspomnienia. Wszystko to ma Emma, główna bohaterka. Musi codziennie zmierzać się z okrutną bestią, która ją nienawidzi i chce zniszczyć jej życie. Młoda, mądra dziewczyna jest skryta w sobie a jedyne co posiada to kochającą przyjaciółkę. Pojawia się osoba, która za wszelką cenę chce otworzyć ją przed rzeczywistym światem.


Emma, nie ma łatwo w życiu. Przemocrodzinna, którą codziennie musi wytrzymywać jest nie do opisania. Nie chce pokazywać, że jest słaba więc bierze to wszytko na siebie. W domu jest postrzegana jako służącą, której można dołożyć i się odstresować. Jej ciotka Carol jest bezgranicznym monstrum, która chce ją dosłownie zniszczyć. Reszta rodziny nawet tego nie dostrzega, a ona sama nie chce donieść nikomu o tym, bo nie chce osierocić dwojga kuzynów. Pojawia się chłopak, który się nią zainteresował,  sama nie rozumie, dlaczego w ogóle ją dostrzegł. Gdyż była niezauważalna w szkole. Na początku prost nienawidzi Evana, ale z czasem jej uczucia nabierają znaczenia. Chłopak wspiera ją, rozjaśnia jej rzeczywistość. 

Powód by oddychać jest książką pokazującą, że nie każdy ma cudnie w domu. Osoba, która dużo cierpi, umie najlepiej udawać szczęśliwą osobę, u której wszytko gra. Lektura strasznie wzrusza, opisując o cierpieniu Emmy i o tym jak ten młody chłopak stara się ją uszczęśliwić. 
Okładka jest strasznie prosta, co lubię, pokazuje swoją prostotę, co ma dobry wpływ.
W księgarniach jest wiele książek, które opisują podobne sytuacje. Lecz w tej książce jest coś takiego, że nie da się o niej zapomnieć, zostaje w naszym sercu na długi czas. Wiele osobom się spodoba ta propozycja. Umieszczam ją na półce  wielkim przekonaniem, że kiedyś jeszcze po nią sięgnę. Jeśli nie macie do czytania jakiegoś bestselleru polecam Wam Powód by oddychać, nie zawiedziecie się. 


Za przeczytanie "Powód by oddychać" 
dziękuję serdecznie Wydawnictwu Feeria "Young".


5 komentarzy:

 1. Jestem dość sceptycznie nastawiona do tego tytułu, nie dowierzam zwyczajnie tym wszystkim ochom i achom, aczkolwiek coraz bardziej mam ochotę sama się przekonać jak to jest z tą "cudowną" historią ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeju! Skońzyłam ją niedawno i po prostu brak mi słów na to, co ta dziewczyna musiała wycierpieć! A zakończenie wbiło mnie w fotel! Nie mogę się doczekać 2 części! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dopiero odkryłam Twojego bloga, przyjemnie tu, podoba mi się :)
  Uważam się za mistrzynię krótkich recenzji, ale tym razem mnie pobiłeś!
  Widzę, że o książce robi się coraz głośniej i coraz więcej czytelników o niej pisze. Oto moja recenzja sprzed kilku dni: http://recenzjezkrancainternetu.blogspot.com/2014/10/powod-by-oddychac.html
  Zajrzyj koniecznie! :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Super blog ! Zachęciłeś mnie tym wpisem do przeczytania książki :) Zapraszam również na mój blog, którego ciągle rozwijam - może dałbyś mi kilka rad ?
  http://calaizka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka stanowczo nie w moim guście, nie lubię takich dramatycznych opowieści. Natomiast cieszę się z tego, że przeczytałam recenzję.

  OdpowiedzUsuń

Pisane przez was komentarze przechodzą przez sprawdzenie. Więc proszę nie pisać dwa razy tego samego. Dziękuję

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...