30 października 2014

5 Halloweenowych Filmów


Wiele osób, woli sobie posiedzieć w Halloween w domu. Zaryglować okna, drzwi i oglądnąć niezły horror. Bo czemu nie? Przemierzałem internet w poszukiwaniach dla Was odpowiednich filmów, które są straszne, mało znane, ale bardzo dobre. Życzę mrocznego dnia HALLOWEEN! Napiszcie w komentarzach co sądzicie, o moich propozycjach. A może Ty coś mi polecisz? 
Rok wydania (1980)
Bardzo straszny!

Jack Torrance (Jack Nicholson) pracuje jako dozorca w hotelu Overlook w górach stanu Colorado. Hotel jest zamknięty na zimę i Jack z rodziną są jedynymi mieszkańcami w budynku. Kiedy burze śnieżne blokują rodzinę Torrance'ów w hotelu Danny, syn Jacka, który ma nadprzyrodzone telepatyczne zdolności odkrywa, że hotel jest nawiedzony i duchy powoli doprowadzają jego ojca do obłędu. Kiedy Jack spotyka ducha pana Grady, poprzedniego dozorcę hotelu, sytuacja staje się coraz groźniejsza.Rok wydania (2009, dostępny też stara wersja z 1980)
Dużo Krwi!

Reboot klasycznego horroru pt. "Piątek trzynastego".  Whitney (Amanda Righetti), Clay (Jared Padalecki), Mike (Nick Mennell), Jenna (Danielle Panabaker) i Trent (Travis Van Winkle) to młodzi ludzie, którzy wraz z innymi przyjaciółmi spędzają czas na obozie nad jeziorem Crystal Lake. Jednak pozornie spokojny i beztroski weekend zamienia się w koszmar, kiedy każdy z nich staje się celem polowania maniaka z maczetą, znanego jako Jason Voorhees (Derek Mears).


Rok wydania (2005)
Bardzo dobry film dla rodziny.

Scenariusz filmu powstał na podstawie XIX-wiecznej legendy, pochodzącej z jednego z krajów Europy Wschodniej. Akcja filmu skupia się na losach młodzieńca o imieniu Viktor, który razem ze swoim przyjacielem wraca z podróży, aby poślubić swoją narzeczoną Victorię. Gdy zatrzymują się w lesie, Victor znajduje patyk (który tak naprawdę jest skostniałym palcem) na który dla zabawy nakłada obrączkę, po czym wypowiada słowa przysięgi małżeńskiej. Okazuje się jednak, że to palec i na dodatek należący do zamordowanej dziewczyny... Victor decyduje się zawędrować do świata zmarłych, aby ją odnaleźć i poślubić (gdyż dziewczyna uważa się za jego prawowitą małżonkę). W tym czasie jego przyszła żona, Victoria, zastanawia się gdzie jest jej ukochany.


Rok wydania (2011)
Opętania! Egzorcyzm! Kocham to!

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami film "Rytuał" opowiada o losach sceptycznego ucznia seminarium duchownego, Michaela Kovaka (Colin O'Donoghue), który z niechęcią uczęszcza do szkoły dla egzorcystów w Watykanie. W Rzymie spotyka nieortodoksyjnego księdza, ojca Lucasa (Anthony Hopkins), który zapoznaje go z mroczną stroną wiary.Rok wydania (2012)
Przekomiczny horror!

Komediowy horror Tima Burtona - wielkiego wizjonera światowego kina. Po sukcesie "Edwarda Nożycorękiego" , "Eda Wooda" czy "Charliego i fabryki czekolady" reżyser po raz kolejny powierzył główną rolę niezrównanemu Johnny'emu Deppowi. Film "Mroczne cienie" opowiada historię Barnabasa Collinsa, zuchwałego arystokraty, który zostaje zamieniony w wampira przez owładniętą pragnieniem zemsty porzuconą kochankę. Po dwóch wiekach spędzonych w trumnie Barnabas powraca do świata żywych i próbuje odnaleźć się w nowej, zaskakującej rzeczywistości. Przez lata rodzinna posiadłość znacznie podupadła, a potomkowie Collinsów muszą teraz walczyć z licznymi przeciwnościami losu...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pisane przez was komentarze przechodzą przez sprawdzenie. Więc proszę nie pisać dwa razy tego samego. Dziękuję

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...