27 maja 2014

Recenzja "Angelfall- Susan Ee"

ANGELFALL

Autor: Susan Ee
Wydawnictwo: Filia
Kategoria:  Fantasy, Science- Fiction
Cykl: Opowieść Penryn o końcu świata tom 1
Strony: 316
Ocena ★★★★★✩Okładka i jeszcze raz okładka! Jest po prostu cudowna, taka tajemnicza i piękna. Książkę miałem w planach przeczytac już od chwili ujrzenia jej w empik'u. Opis książki trochę mnie przeraził, ale to szczegół. Moje przypuszczenia się sprawdziły, książka okazała się "w moim guście", a także - nie zawiodła moich oczekiwań. O Aniołach zawsze myśleliśmy, że są oznaką dobra, pomocy, ochrony. Ochraniają nas, są naszymi stróżami, wspierają nas, są przy nas. Co jeśli to wszystko , byłoby nie prawdą, Anioły były by naszym koszmarem. Susan Ee z wykształcenia jest prawnikiem. W tym zawodzie pracowała dość dużo czasu. W wolnych chwilach czytała książki, postanowiła także napisać coś swojego. Była bardzo szczęśliwa, że pisanie daje jej taką radość. Jak sama mówi, od małego była wielbicielką książek i wszystkiego co podchodzi pod takie gatunki jak: science fiction, fantastyka oraz horror, a szczególnie gdy zawierają one elementy romansu. Jej najpopularniejsza powieść "Angelfall" jest zapowiedziana na pięć tomów.
Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Penrn. Cała przygoda zaczyna się gdy niespodziewanie ona, jej matka i siostra musiały się ukryć przed najazdem Aniołów. Pierwszy raz na oczy ujrzała Anioły, które ... walczyły. Była wystraszona tym wszystkim, bała się o swoją siostrę, inwalidkę. Niechcący zdemaskowała się, a Anioły ruszyły na nią. Jej matka uciekła, ratując życie, pozostawiając swoje córki na pastwę losu. Nie wierzyła w to, co uczyniła, pomogła swojemu wrogowi. Dzięki czemu uratowała siebie i Anioła Raffe. Lecz musiała zapłacić za swoje czyny. Źli najeźdźcy porwali jej siostrę. Została sama z ledwo żyjącym animowałem, obdartym z skrzydeł. Postanowiła mu pomóc, by dowiedzieć się gdzie zabrano jej siostrę. Książka jest całkiem ciekawie napisana. Zdenerwował mnie klej sklejający kartki, utrudniał poznawanie tej ksiązki. Lecz to nie zepsuło mi rokoszy czytania. Ucieszyło mnie kształt lektury, jest zgrabna i elegancka. Idealnie prezentuje się na półce. Autorka świetnie przedstawiła bohaterów,którzy pojawili się w treści. Rozdziały są krótkie ale zarówno pełne emocji. Chciałabym jeszcze wspomnieć, że jest to jedna z najlepszych książek urban Fantasy o aniołach i do tego w wersji złych najeźdźców. Powstanie także ekranizacja książki przez wytwórnię Good Universe. Styl pisania jest czysty , zrozumiały. Książka jak najbardziej mi się podoba i dziękuję za możliwośc jej przeczytania Wydawnictwu Filia.


2 komentarze:

  1. Już od pewnego czasu zamierzam ją kupić, ale ostatnio zeszła na dalszy plan. Jednak jak tylko gdzieś zobaczę ją po przystępnej cenie - od razu kupię!:)

    OdpowiedzUsuń

Pisane przez was komentarze przechodzą przez sprawdzenie. Więc proszę nie pisać dwa razy tego samego. Dziękuję

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...