26 czerwca 2014

Wakacje się zbliżają, a ja nie mam co czytać.


Witam, wakacje rozpoczynają się już niedługo, więc przygotowałem wam propozycję kilku książek, które możecie przeczytać. Będzie ciepło i wielu z was gdzieś wyjedzie, ale zawsze w wolnej chwili od zwiedzania, spacerowania i odpoczywania. Chcę wam życzyć udanych wakacji i zapraszam do proponowanych książek.
Głównym bohaterem jest 17-letnia Ronnie, która wraz ze swoim bratem musi spędzić wakacje u ojca. Buntuje się. Nienawidzi mężczyzny, który zostawił ją, brata i matkę, a teraz musi z nim mieszkać. Ucieka z domu i poznaje pewne towarzystwo, które okazuje się nie być dobrym przykładem. Wrabiana w kradzieże i namawiana przez ojca do gry na pianinie, ma już dość wakacji, które już na samym początku uznała za beznadziejne.Los chciał inaczej. Ronnie spotyka chłopaka, zakochując się w nim z wzajemnością. Poznaje smak prawdziwej miłości i coś z tego uczucia sprawia, że zaczyna otwierać się na ojca.John Tyree, dwudziestotrzyletni mężczyzna o twarzy Channing Tatuma, jest człowiekiem z przeszłością, o której należy zapomnieć. Zaciągnął się do wojska, by zrobić coś ze swoim przegranym życiem. Determinacja pomogła mu ułożyć niektóre sprawy. Wraca z Niemiec do rodzinnego Wilmingtonu na dwa tygodnie. Dwa tygodnie, które miały być dla niego okresem spędzonym przy piwie w barze lub na desce surfingowej. Lecz te dwa tygodnie okazały się być najpiękniejszym okresem w życiu.
Głównym bohaterem jest 10-letni Daniel, syn właściciela księgarni. Daniel zostaje zabrany przez ojca do Cmentarza Zapomnianych Książek. Znajduje tam książkę "Cień wiatru" której autorem jest Julian Carax. Nie zdaje sobie sprawy, że ta jedna książka odmieni jego życie na zawsze. Razem ze swoimi towarzyszami postanawia odkryć tajemniczą historię związaną z autorem książki.
Główną bohaterką książki jest Sky, która do siedemnastego roku życia nie chodziła do szkoły, gdyż była uczona w domu przez swoją adoptowaną matkę. Była wychowywana z dala od Internetu, telewizji i telefonu. Kiedy w końcu udaję jej się przekonać matkę do pójścia do normalnej szkoły jej najlepsza przyjaciółka wyjeżdża do Włoch pozostawiając ją samym w nowym dla niej miejscu. Zaczynając nowy etap w swoim życiu poznaję Deana Holdera. Wtedy wszystko w jej życiu przewraca się do góry nogami, nic nie jest takie samo. Od pierwszego spotkania ciągnie ich do siebie, jednak ona chcę trzymać się od z dala od niego. Po szkole chodzą różne plotki na temat zarówno jego jak i jej. Książka ta pokazuję, że nie warto wierzyć jest w plotki, gdyż często mogą okazać się kłamstwem. Kiedy Sky i Holder wyjaśniają sobie pogłoski na swój temat w końcu mogą spróbować być razem
Główną postacią książki Nesbø jest Sonny Lofthus – więzień odbywający karę w jednym z najlepiej strzeżonych zakładów karnych w Oslo, tzw. Państwie. Do końca nie wiadomo, czy Sonny odbywa karę zasłużenie, bowiem możliwe jest, że przyjmuje na siebie nieswoje winy. Punktem krytycznym dla Lofhusa była śmierć jego ojca, który był dlań autorytetem, wzorem, którego w dzieciństwie tak bardzo chciał naśladować. Koleje zdarzeń jednak stawiają nieżyjącego już ojca w nieco innym świetle. Okazuje się, że Lofthus senior nie jest człowiekiem, za jakiego uważał go syn, popełnił wiele błędów, dokonywał złych wyborów… Sonny postanawia dojść prawdy i sprawić, by ci, którzy są odpowiedzialni za samobójczą śmierć jego rodziciela ponieśli karę, by wreszcie dosięgnęła ich sprawiedliwość, a że jest człowiekiem twardym i nieustępliwym, nie przebiera w środkach, by osiągnąć swój cel.

10 komentarzy:

 1. Uwielbiam "Ostatnią piosenkę", a "I wciąż ją kocham" trzymam na półce z myślą właśnie o tegorocznych wakacjach :) Tak samo jest z "Hopeless" - już nie mogę się doczekać, aż poznam tę historię. A Carlos Ruiz Zafón jest mistrzem. Pokochałam wszystkie jego książki, które było mi dane na razie czytać, a kolejne już ustawiam w kolejce. Myślę, że zapoznam się z nimi w lipcu ^^

  http://czytanie-i-ogladanie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nicholas Sparks. Wielbię jego książki. "Ostatnią piosenkę" czytałam. Po "I wciąż ją kocham" chętnie sięgnę. Aktualnie zaczytuję się w "Aniele Stróżu"-połączenie romansu z thrillerem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż wstyd, ale nie czytałam nic z twórczości Sparksa - czas nadrobić zaległości! ;) Z pewnością w te wakacje znajdę na to chwilę.
  Pozdrawiam, udanych wakacji Marcelina ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zafón <3 <3 <3 Uwielbiam i jeszcze moja ulubiona książka jego twórczości! Koniecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeeeej, uwielbiam Sparksa! Obie książki czytałam ; ) Zafóna także :3

  OdpowiedzUsuń
 6. Ksiązki Sparksa tu wymienione czytałam, a w wakacje mam zamiar przeczytać Hopeless jak i książkę Zafona

  OdpowiedzUsuń
 7. Hopeless właśnie czytam i jestem bardzo zadowolona z lektury. I w końcu muszę się wziąć za Sparksa! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki Sparksa czytałam. Genialne!
  "Hopeless" ciągnie się cały czas za mną. Chyba w końcu wybiorę się do księgarni i kupię:D

  w-krainie-slow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Sparks jest cudowny, a ''Hopeless'' ciągnie się za mną strasznie. :)
  Zapraszam do mnie na poradnik. http://zakochanawtresci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja będę inna i powiem, że Sparksa nie lubię. Nic mu nie odbieram, po prostu nie lubię romansów. Za to "Cień wiatru" czeka na półce na swoją kolej ;)

  OdpowiedzUsuń

Pisane przez was komentarze przechodzą przez sprawdzenie. Więc proszę nie pisać dwa razy tego samego. Dziękuję

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...